Άρης - Εθνικός Αγιονερίου 3-1

Ο Άρης τα χρειάστηκε, αλλά νίκησε 3-1 τον Εθνικό Αγιονερίου για την 3η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Ο Πόι στο 82' και ο Χιντασέλι στο 90' "καθάρισαν" για το τρίποντο της νίκης.

Ο Αρης ξεκίνησε δυνατά το ματς, με την ορμή που του έδωσε ο κόσμος που βρέθηκε στις εξέδρες, πίεσε τους φιλοξενούμενους και κατάφερε στο 17ο λεπτό να ανοίξει το σκορ με τέρμα του Παπαδόπουλου.

Ο Εθνικός δεν πτοήθηκε και απάντησε με το υπέροχο γκολ του Μήτσικα στο 25ο λεπτό, με αποτέλεσμα να "βραχυκυκλώσει" τους γηπεδούχους που αν και είχαν την κατοχή και τις φάσεις, δεν μπορούσαν να πάρουν ξανά το προβάδισμα.

Το πέτυχαν τελικά στο 82ο λεπτό μετά από προβολή του Πόι, ο οποίος έκανε το 2-1 για τους "κίτρινους" διώχνοντας τα μαύρα σύννεφα από το "Κλεάνθης Βικελίδης". Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 90' ο Χιντασέλι, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Κορυφαίος του αγώνα ήταν δίχως αμφιβολία ο Μάουρο Πόι με ένα γκολ και δύο ασίστ.

Άρης (Καλαϊτζίδης): Καρατζιοβαλής, Ψυχογιός, Γκόλιας, Φερνάντες, Λιόλιος, Προβατίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (79’ Γκίνο), Σταυρόπουλος (64' Χιντασέλι), Πόι και Ρένια (46' Καπνίδης).

Εθνικός Νέου Αγιονερίου (Τραϊανόπουλος): Καλογεράκης, Μπουζούρας (80' Τσίλης), Ορφανός, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Μήτσικας (64' Δημητρακόπουλος), Γκελήνος, Γκέρτσος (67' Σακκάς), Στεφανίδης, Πεχλιβάνης

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα όποτε υπάρχει νέα καταχώρηση - δεν χρειάζεται refresh